17
wrzesień

Na tegorocznej gali EFTA Piret wręczyła statuetkę w kategorii „Najlepsza dziennikarska historia roku”. Zwycięzcą został prowadzący program „Pealtnägija” – Kristjan Pihl. Wideo poniżej.

Już w piątek odbędzie sie gala rozdania Estońskich Nagród Filmowych i Telewizyjnych. Po raz pierwszy od dziesięciu lat Vanilla Ninja pojawi się ponownie na scenie gali, która świętować będzie 5 urodziny.
„Występ na gali EFTA to tak naprawdę nasz pierwszy publiczny występ od ponad dziesięciu lat i bardzo się cieszę, że teraz w końcu to się dzieje” – powiedziała Piret Järvis-Milder.
„W ten sposób nasz powrót wydaje się być oficjalny po raz ostatni. Że nie tylko działamy między oddzielnymi ścianami studia, ale wciąż stoimy przed publicznością.Będąc sama laureatką EFTA (program Pealtnägija zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy program informacyjny / dziennikarski” w 2017 roku), Järvis-Milder niepokoi się o zwycięzców przed tegorocznym występem. „Jestem przyzwyczajona do siedzenia w hali i trzymania kciuków podczas EFTA, w tym roku muszę się denerwować za kulisami, czekając na swój występ” – powiedziała Järvis-Milder. „Ale tym razem wielu moich dobrych kolegów jest nominowanych, więc za kulisami bedzie wiele emocji i trzymanych kciuków w górę. Dlatego też bardziej wyjątkowy będzie ten występ. ”

Transmisja na żywo rozpocznie się o godz. 18.30 na kanale ETV2, od godz. 20.00 galę będzie można oglądać na ETV. (czas estoński)
Źródło: menu.err.ee

4 września Piret Järvis-Milder pojawiła się jako gość w radiowej audycji Sky Raadio – „Hirmocast”. Prowadzący Kristjan Hirmo powrócił wraz z Piret do początków kariery zespołu Vanilla Ninja. Järvis opowiedziała równiez o swoim prywatnym zyciu, i wyjasniła dlaczego odważyła sie opowiedzieć w magazynie Pere ja Kodu o stracie dziecka. Powyzej możecie posłuchać audycji.